KONST / Litografier / Färglitografi 14204124
nr 1420 4124
John Wierth
(1920-2003), Sverige
Signerad, numrerad 287/325, solnedgång. Färglitografi, bildmått: 45x58, yttermått inklusive ram: 65x74 cm
John Wierth, född 1920 i Stockholm, död 2003, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 27 september 2021
kl 20:03:38
21/9 18:33:41